Wizyta Policjantów

Dnia 9 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Przedszkolaki mogły obejrzeć prawdziwy sprzęt policyjny taki jak: kajdanki, pałka policyjna, ,,lizak’’ oraz przymierzyć czapki policyjne wraz z kamizelką.

Największą jednak atrakcją był samochód policyjny, który zaparkował na terenie przedszkola. Mundurowi zaprezentowali przedszkolakom działanie sygnałów alarmowych i zademonstrowali nawiązywanie kontaktu z dyżurnym komendy za pomocą radiostacji.

Panu st.sierż. Kamilowi Marek , st.asp. Markowi Jucha bardzo dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawe spotkanie, a Pani Magdalenie Zbójnowicz serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu spotkania z policjantami.